Stuart Weitzman

RSS

    Stuart Weitzman ismini duyduğumuzda belkide aklımıza ilk gelen şey, Hollywood’un en ünlü kadın starlarının ayaklarını süsleyen lüks ayakkabı koleksiyonudur. Başarılı markanın arkasında da yine markaya ismini veren Stuart’ın eskizden, üretimin son aşamasına kadar olan etkinliği yer alıyor.

Stuart Weitzman-Libas

 

 Stuart Weitzman Kimdir ?

   1942 yılında Long Island, New York’ ta doğan Stuart, resmen tüm hayatını ayakkabı dünyasına adamış biri. Babasının sahip olduğu ayakkabı firmasında küçük yaşta rol sahibi olmasıyla birlikte kazandığı tecrübe onu belkide şimdiki başarısına ulaşmasında büyük pay sahibi oldu. 60’lı yıllarda babasının markası için tasarımcı olarak fayda sağlayan Stuart, özellikle üniversitede aldığı işletme eğitimiyle de sadece bir tasarımcıdan fazlası.  Başarılı iş adamı kimliği sayesinde, dünyanın dört bir yanında açtığı mağazalarla marka imajını yüksek seviyelere taşımış.

3 Maddeyle Stuart Weitzman…

  • Tutarlı ve kullanışlı ayakkabı kalıpları
  • Kaliteli Üretim
  • Elegan ve Estetik Tasarım

Stuart Weitzman-Libas

     Tasarımcı ve iş adamı kimliği sayesinde Stuart, tasarım dünyasının sonsuzluğunda kaybolmadan, bir kadın için çok önemli olan fonksiyonelliği de tasarımlarına ekliyor.

     Dünyanın en tanınmış kadın starlarını giydiren Stuart bunu başarabilmek için,  onların  bitmek bilmeyen, dinamik, farklı tasarım arayışlarına  her zaman cevap verebilecek bir yapıda çalışıyor ve markanın başındaki kişi olarak her zaman bu kişiler tarafından ulaşılabilir kalıyor.

     Marka imajı için belkide en önemli mihenk taşı, 2002 yılındaki Oscar töreninde Laura Elena Harring tarafından giyilen 464 adet pırlantayla süslenen milyon dolarlık ayakkabı olmuş.  

   Libas Stuart Weitzman Spring Summer 2016 Koleksiyonu İçin Tıklayınız.

Önceki Makale Sonraki Makale

  • Altu Albayrak
0 Yorum
Yorum Yaz
İsminiz: *
Email Adresi*
Mesaj *

Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.

* Gerekli Alanlar
TR
TR